SU YALITIMI

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Binaların uzun zaman diliminde konforlu ve dayanıklı kalabilmesi amacıyla; binaların iç, dış, temel ve çatılarında, su almaması için yapılan işlemlere su yalıtımı denir.

Islak hacimlerde su yalıtımı, süzgecin yalıtımıyla bütünleşmez ise su kaçak alanları oluşur. Binalara sızan sular; yapıların gövde ve taşıyıcı kısımlarındaki donatıları korozyona uğratarak yük taşıma kapasitesinin düşmesine, en ufak bir yer hareketinde veya depremde binalarda çatlak ve kırılmaların oluşmasına neden olur. Ayrıca, su yalıtımı uygun olmayan binalarda; insan sağlığına zararlı küf, mantar, çiçeklenme, kararma ve diğer organik maddeler oluşmakta, binayı ve insan sağlığını tehdit eder duruma gelmektedir.

Günümüzde gelişen inşaat teknikleri ile ıslak hacimlerin su yalıtımında sürme ve serme yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır. Sukar, yılların deneyimi ve yalıtım konusunda uzmanlığı ile ürettiği ürünlerde yıllar içinde sorun yaratabilecek her ayrıntı üzerinde Ar-Ge çalışmaları yapmış ve tüm su yalıtımı ürünlerinde uygulamıştır.

 

Su Yalıtımı