DUŞTA KULLANILAN SÜZGEÇ NASIL OLMALIDIR?
Duşta Kullanılan Süzgeç Nasıl Olmalıdır?

Hepimiz şık, sağlam ve konforlu evlerde yaşamak istiyor, bunun için de bütçemize göre çok önemli harcamalar yapıyoruz. Nezih semtlerde, lüks sitelerde oturmak istiyor; yaşam alanlarımızın sağlamlığı, pratikliği, kalitesi ve güvenliği için ayrı, estetiği ve dekorasyonu için ayrı çaba sarf ediyoruz. Ama bütün çabalarımıza rağmen sadece eski binalarda değil, bazen yeni yapılmış evlerde bile banyodan gelen kötü kokularla, rutubetle, taşan sularla, bazı sevimsiz misafirlerle ya da alt komşumuzun tavanının aktığı yönünde ki şikayetiyle karşılaşıyoruz.
Bu durumun sebebi binanın su yalıtımıyla ilgili olabileceği gibi, bazen üstünde bile durmadığımız, bir köşeye konulmuş olan süzgeç ile de ilgili olabilir. Bu yazımızda sizler için ideal bir duş süzgecinin nasıl olması gerektiğinden bahsedeceğiz.

Yıllardır Türkiye’de oluşmuş süzgeç kültürü, seramiklerin döşenmesi gerçekleşirken bir kenara da düşük maliyetli, basit bir süzgeç konulmasıydı. İşte biz Sukar olarak yaklaşık otuz senedir, bu süzgeç kültürünün değişmesi için çabalıyoruz. Öncelikle kullanılan süzgecin su yalıtımı ile uyumlu olması çok önemli. Ayrıca, su yalıtımı ile su yalıtımına uygun süzgeç arasında bağlantı yapılmadığı takdirde, ne kadar yalıtım yapılırsa yapılsın, su süzgece her yönden geleceği için, süzgeçten geçip gideceği yerde sızıntı yapar.  Biz Sukar olarak ürettiğimiz tüm süzgeçleri su yalıtımına uyumlu olarak üretiyoruz. Ancak banyolarda yaşanan kötü koku ve haşere sorununun engellenmesi için su yalıtımına uyumlu süzgeç kullanmanın yanı sıra bu süzgecin koku önleyicili olması da büyük önem arz etmekte. Sukar’ın süzgeçler için geliştirdiği, oldukça da inovatif bir ürün olan kokumatik susuz koku önleyici, klape sistemi ile suyla temas ettiği anda açılarak süzgeçteki suyu deşarj eder, sistemde su bulunmazken kapanarak oluşan kötü kokuların ve böceklerin içeri girmesini önler, böylece mekanları korurlar.

Tabii tüm bu ayrıntıları düşünerek AR-GE çalışmalarımızı yürütürken ve  süzgeçlerimizi bunlara göre şekillendirirken, evinizin her yerinde olduğu gibi banyonuzda da estetiğin önemli olduğunu unutmadık. Eviniz için estetik çözümler sunma amacıyla, ürünlerimizin cam ve dekoratif versiyonlarını da ürettik, sizlere sadece banyonuza ve zevkinize uygun olan süzgeç seçimini yapmak kaldı. 

28.6.2016